SGK intibak maaş farkı

Bilindiği üzere intibak zamma 2000 yılından önce emekli olanları ve sadece SSK’lı emeklileri kapsamaktadır.
Ne kadar maaş alacağınızı aşağıdaki sorgu ekranından TC Kimlik numaranızı girerek sorgulayabilirsiniz.
Sorgulama SGK nın sitesinden yapılmaktadır.

ntibak zammı 2000 yılından önce emekli olmuş SSK’lıları kapsıyor. Bu kapsamdaki emeklilerimizin tamamı belli rakamlarda zam alacaklar. Kimin ne kadar zam alacağı ise emekli olduğu prim günü üzerinden belirlenecek. Ne kadar zam alacağınızı öğrenmek için hangi prim günü üzerinden emekli olduğunuzu bilmeniz yeterli.

Sayın Başbakan’ın talimatı üzerine, Maliye ve Hazine bürokratları intibak zammında son rakamları içeren alternatif çalışmalar üretti. Çalışmaların aynen yasalaşması halinde 2000 yılından önce emekli olan SSK’lıların alacağı zam rakamları 30 lira ile 155 lira arasında değişiyor.

İntibak zammı kademeli bir şekilde uygulanacağı için en düşük zammın 30 lira, en yüksek kademe zammının da 155 lira civarında olması bekleniyor. Kademelendirmede temel kriterin ise kişinin emekli olduğu prim gün sayısı olması planlanıyor.

2 comments

  1. Torun Eskikök dedi ki:

    9750 gün civarın da ve en üst ten prim ödedim ve 2001 yılı şubat ayında emekli oldum acaba bizim için intibak düşünülüyormu.

  2. HASAN TAVŞANCI dedi ki:

    EFENDİM BEN 14 OCAK 2001 DE EMEKLİ OLDUM 12 AY MAAŞIM 1100 TL BEN ACABA İNTİBAK ZAMMI YOKMU PRİM ÖDEME GÜNÜM 8085 GÜNTÜR AYNI İŞ YERİNDE CALIŞIP AYNI PRİM GÜNÜ ODEMESİ OLAN AMA EMEKLİ OLMA 1999 TARİHLİ OCAKTA ALACAK AYLIK 1394.00 TL BU KADAR FARK OLURMU BİLGİLENDİRİRSENİZ TEŞEKKÜR EDERİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir