Turizm Bakanı SSK ile İlgili Konuşmaları

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde, bakanlıkla ilgili tüm bilgilerle birlikte, haberler, duyurular ve ihaleler gibi konulara ulaşabilirsiniz. Site, Türkiye kültür ve turizmine ilişkin zengin bir içerik barındırmakta, birçok online hizmet vermektedir. Sitede Türkiye’nin il il kültürel ve turizm değerleri tanıtılmakta, tarihi ve coğrafi bilgileriyle birlikte fotoğraf galerilerine yer verilmektedir. Ayrıca sitede online tv ve müzik yayını yapılmaktadır.

Sitedeki sayfaların ve online hizmetlerin başlıkları şöyle: Konuşan Kitaplık, e-Kitap, TV-Müzik, Türkiye Kültür mirasları, taşınmaz Kültür Varlıkları, Tiyatro ve Opera Online Bilet Satış, Türkiye Yazmaları Katalog tarama ve Eser Satın Alma, ISBN Başvurusu, FSE Sertifikalandırma, Süreli Olmayan yayınlar bandrol başvurusu, Online taramalar, Halk Kütüphaneleri Etkinlikleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, birimlerin Web Siteleri, Fahri Kültür ve Turizm Elçileri, Gaspıralı Çeviri Programı, Türk Lehçeleri Sözlüğü, TEDA, Sanal Gezintiler, sanal türkiye Standı, Kültür Çocuk, Turizm Stratejisi, Turizm İstatistikleri.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Birimleri

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü internet sitesinde, kurumla ilgili bilgi, haber ve duyuruların yanı sıra, “Faaliyetler, Yayınlar, Kütüphane, Ustalar-Sanatçılar-Ozanlar, Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezi, Gençlik Turizmi, Turizmi Geliştirme Çalışmaları ve Somut Olmayan Kültürel Miras” başlıkları altındaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz. Sitede ayrıca, online rehber arama, Mevlana’nın doğum yıldönümü kutlamalarıyla ilgili çalışmalar ve Türkiye turizm haritası da yer alıyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü internet sitesinde, kurumla ilgili bilgilerin yanı sıra Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Trabzon, Konya, Sivas, Diyarbakır, Van, Erzurum ve Gaziantep Devlet Tiyatroları’nın günlük programını, sahnelerin adres, iletişim ve gişe bilgilerini bulabilirsiniz. Tiyatro biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü internet sitesinde, kurumla ilgili bilgilerin yanı sıra Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya sahnelerinin günlük opera, bale ve konser programlarını bulabilirsiniz. Sahnelerin adres, iletişim ve gişe bilgilerinin yanı sıra bilet fiyatlarını da öğrenebilirsiniz.

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü internet sitesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı orkestraların (Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Ankara Devlet Çoksesli Müzik Korosu) tarihçesi, yönetimi, şefi, sanatçıları, yıllık programı, resimleri ve iletişim bilgilerine erişebilirsiniz.

Aynı bilgileri bakanlığa bağlı Türk Halk Müziği Koroları (Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korosu), Klasik türk Müziği Koroları (İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, r57 shell Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu), müzik ve dans toplulukları (Devlet Halk Dansları Topluluğu, Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu, İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Gençlik Halk Oyunları ve Halk Müziği Toplulukları, Edirne Roman Müzik Topluluğu, Nevşehir Hacıbektaş Semah Topluluğu, Kırşehir Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu, Keskin Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu) için de bulabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Resim ve Heykel Müzeleri (Ankara, İzmir, Erzurum) ve Devlet Güzel sanatlar Galerileri hakkındaki tüm bilgi ve programlara da siteden ulaşmanız mümkün. Sitede ayrıca, Devlet sanatçılarının listesi, yayınlar ve etkinlikler de bulunuyor.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü internet sitesinde, “Taşınmaz kültür Varlıkları Otomasyon Sistemi, Yayınlar, Teşvik-Sponsorluk Uygulamaları, Türkiye Kültürel Mirasları Katalog Taraması, Yurtdışından İadesi Sağlanan Eserler, Tarihi Eser kaçakçılığının Önlenmesine Yönelik Faaliyetler, c99 shell Ulusal Mimarlık koruma Ödülleri, Avrupa Kültürel Miras Ağı, Sanal Müzeler, Antik Kentler, Müzeler, Sit Alanları, Restorasyon Rehberi, Yurtiçi ve Yurtdışı Sergiler, Özel Müzeler, Kazı ve Yüzey Araştırmaları” başlıkları altındaki sayfalardan bilgi edinebilirsiniz.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü internet sitesinde, “Mevzuat, Kütüphaneler, İstatistikler, Katalog Tarama, Yayın Faaliyetleri ve Yayınlar, Otomasyon, Kültürel Faaliyetler Programı, İstatistik Programı, Yazma Eserler, Haberler ve Duyurular” başlıklı sayfalara erişebilirsiniz. “Kütüphaneler” sayfasında Türkiye’deki tüm kütüphaneleri sorgulayabilir adreslerini öğrenebilirsiniz.

Milli Kütüphane

Milli Kütüphane’nin internet sitesinde, kütüphane hakkındaki tüm bilgilerin yanı sıra, salonların anlık doluluk oranlarını görebilirsiniz. Milli Kütüphane’nin sitesinde, “Katalog Tarama, Makale Tarama, Kitap Ayırtma” gibi online hizmetlerden yararlanabilir, kütüphanede bulunan yazmalar, tablolar, gravürler ve sinema afişlerinden örnekler görebilirsiniz. Atatürk’le ilgili bilgi, belge, fotoğraf ve bilimsel araştırmalara erişebilirsiniz.

Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü

Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü internet sitesinde, “Faaliyetler, Korsanlıkla Mücadele, Telif Hakları, Sinema, İstatistikler, Mevzuat, Meslek Birlikleri, Başvurular, Duyurular, Film Arşivi, Festivaller-Yarışmalar, Sinema Tarihi, Yayınlar” başlıklı sayfalar bulunmaktadır.

Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü

Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü internet sitesinde, “Turizm Yatırımlarının Yönlendirilmesi, Seyahat Acentaları, Deniz Turizmi, Turizm İstatistikleri, Tesislerin Belgelendirilmesi ve Denetlenmesi, Kültür Yatırımları ve Belgelendirilmesi, Kültür Merkezleri” başlıklı sayfalar yer almaktadır.

İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri

Türkiye’deki tüm İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri’nin internet sayfalarına yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kültür Çocuk

Kültür Çocuk internet sitesinde, “Atatürk, Eğlence, Resimli Roman, Sağlık, Kültür, Trafik, Vücudumuz, Çocuk Şarkıları, deneyler, Oyuncak yapalım, Çevremiz” başlıkları altında, çocuklara yönelik eğitici ve eğlendirici sayfalar bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kadikoy escort